top of page

Blogom.

Gondolataim.

Mentesítésekről és oltásmegtagadásról röviden.

     A mindennapi gyakorlat és a jogszabályok tükrében néhány dolgot tájékoztatásul összeszedtem. Magyarországon az Európai Unió tagországaival ellentétben számos gyermekkori oltás kötelező, melyet dogmatikusan és diktatórikusan törvényileg kényszerítenek ki.
A jogrendszer egészségügyi okokra korlátozza az oltások alóli mentesítéseket, melyet megkapni a tapasztalatok alapján egyszerűen lehetetlen.
     Az oltások beadásának időpontját az NNGYK írja elő, a védőnő "idézi" a gyermeket, Oltás alól az oltóorvos ideiglenes halasztást adhat, ha úgy ítéli meg, hogy a gyermek betegség, lázas állapot miatt akkor aktuálisan nem kaphatja meg.
Ha 3-szori idézés ellenére a szülő nem jelent meg a gyermekkel, a védőnő jelenti az NNGYK és a Gyámhivatal felé. 2024. szeptember óta hatályos jogszabályok ezt "oltásmegtagadásnak" minősítik. Az NNGYK először felhív, majd felszólít, végül kötelez oltásra, egészségügyi bírságot szabhat ki, amit a NAV-val behajtat. E mellett a Gyámhivatal a gyermeket védelembe veszi, azzal, hogy a szülő különösen veszélyezteti a gyermeket.
Ezekben az esetekben ügyvédi segítségre van szükség, aminek olyan mentesítési eljárás az alapja, hogy az oltásba és szövődményeibe bele lehet halni, így az potenciálisan halált okozhat, így az alapvető emberi jogok és az Alaptörvény szerint senki nem kötelezhető rá! Ez az oka, hogy számos más tagállamban sem kötelezőek az oltások. Az átoltottság mégis 80-90% között mozog, de ezt megfelelő kommunikációval érik el. Vallási, egészségügyi, egyéb okokból egy nyilatkozattal mentesülni lehet. Az oltáshívők által megkívánt átoltottságot mindez lényegesen nem befolyásolja.
     Egészségügyi okok miatt az Eü.törvény 58.§. alapján lehet "mentesítési eljárást" indítani a Járási Hivatalok Népegészégügyi Osztályán. Ehhez kezelőorvos által kiállított szakvéleményt kell csatolni, amit beszerezni lehetetlen, egyrészt a hatóság azt nem fogadja el, megrángatva az orvost, aki ki merte állítani és vele ellentétes szakvéleményt kér oltási tanácsadótól, akiket viszont a vakcinagyártók anyagilag támogatnak, tehát elfogultak. Ők valódi oltásfasiszták, meggyőződésesen a kényszerítés mellett vannak, sokszor olyan véleménnyel, hogy kórházi körülmények közt javasolják az oltás beadását, hogy szükség esetén újraélesztést végezzenek. Tehát nekik semmi nem számít. Vakcinagyártónak, államnak, oltóorvosnak, hatóságnak, oltási tanácsadónak mindezekért törvényi felelőssége nincs. Gyermekeknél kártérítés sem igényelhető halálozás kapcsán, mivel eltartottja nincs. (Eü.tv. 58.§.(10))
     Mentesítési eljárás elindítható szakvélemény hiányában, ekkor annak beszerzésére 6 hónap szünetelés kérhető, ha nincs meg, az eljárás automatikusan megszűnik. Újraindítható, újabb tények alapján és újból szüneteltethető.
Ha a hatóság bármilyen kedvezőtlen határozatot hoz, az közigazgatási bíróságon támadható meg 30 napon belül, a perek esetenként elhúzódnak. A szigorú jogrend miatt ezeknek a pereknek a nyerési esélye minimális,  de újra indíthatóak és ki időt nyer-életet nyer! Bízunk benne, hogy hamarosan választhatóvá válnak az oltások és az elvakult hiten alapuló mindenáron való kötelezés megszűnik.
     Mentesítés alatt is számítani lehet rá, hogy a Gyámhivatal "védelembe veszi" a gyermeket. Kiemelni nem fogják, viszont 3 dologra figyelni kell, mert aljasul járnak el:
     - közre kell működni velük, eltűrni a zaklatásaikat, egyébként ez ok lehet a gyermek kiemelésére
     - a jegyzőkönyvet figyelmesen át kell olvasni és helyszínen lefotózni mit vettek fel, mert aljas módon sokszor beleírják, hogy kék foltok vannak a gyereken és ezt felhasználják arra, hogy azt állítják verik a gyereket, erre is volt példa
     - a jegyzőkönyv végére rá kell írni "Jogszerű mentesítési eljárás van folyamatban, ami nem oltásmegtagadás".
Tisztában vannak vele, hogy jogszabályellenesen járnak el, de erre kaptak felsőbb utasítást.
     Mi szükséges egészségügyi okból történő mentesítési eljáráshoz?
Feltételezzük, hogy a gyermeknek korábbi oltástól szövődményei, egészségkárosodása lett. (Azok részletes felsorolását lásd lentebb!)
- Születési zárójelentés (Apgar érték, szülés lefolyása)
- Oltási könyv
- Védőnői "státuszlapok" a fejlődés dokuentálásáról.
- "Kórtörténet" másolatát a házi gyermekorvostól ki kell kérni, tájékoztatási kötelezettsége van.
- Szülői elmondás a gyermek fejlődéséről, oltásokkal kapcsolatos tapasztalatok.
- Kórházi zárójelentések, egyéb orvosi papírok, logopédiai vélemény, ami még van.
Ezek alapján készül az NNGYK felé történő "mellékhatás bejelentés". Erre hivatkozva már alapos a mentesítési eljárás megindítása.
A hatóság ez alapján le fog folytatni egy "Oltást Követő Nemkívánatos Esemény" vizsgálatot, lehet bevonva a korábban említett elfogult oltási tanácsadót. 
Itt azonban változatlanul időt lehet nyerni, akár az eljárások szünetelésével, újraindításával, akár egy kedvezőtlen határozat közigazgatási perben való megtámadásával, amihez viszont általában ügyvéd kell.
     
Fontos tisztázni, hogy nem cél a perek megnyerése! Nem is feltétlen lehet, mivel az egész rendszer erre épül. Cél a
"Legyünk tüske a köröm alatt, legyünk kavics a cipőben!" Tény, hogy az oltási rendszer diktatórikus, ingatag hitre épül (nyájimmunitás), ellentétes az alapvető emberi jogokkal, ezért célunk a választhatóság kiharcolása. Már egészségkárosodott gyermekek és egészséges gyermekek számára is. Ezen jogi áttekintés a folyamatokat és lehetőségeket tisztázza, az indíttatásokat és az egyéni indokokat itt figyelmen kívül hagyom, nem célom itt oltások szükségességéről vagy mellőzhetőségéről vitázni.
Cél, hogy a hatóságok és a jogalkotók minél előbb a választhatóság irányába lépjenek! (Otthon szülés esetében hasonlóan ez az engedmény történt.
Ha konkrét kérdése van, írjon az e-mail címünkre!

Mellékhatások: bőrpír az oltás beadás helyén, kisebb duzzanat, múló fájdalom, környéki nyirokcsomók megduzzadása, hőemelkedés, kisebb múló láz, múló levertség és fáradékonyság.
(Ezek az oltás, mint eljárás mellékes következményei.)
Szövődmények: Ezek már nem várt és komolyabb tünetek.
Magas, vagy hosszan tartó lázas állapot. Nyirokcsomók nagymértékű megduzzadása, gyulladása, eltályogosodása. Bőrkiütés, ekcéma a test más részein.
Idegrendszeri tünetek: levertség, aluszékonyság, apátia, ébreszthetetlenség vagy éppen hiperaktivitás, alvászavar, végtagrángás. Görcsös állapotok, különös tekintettel kihomorító testhelyzetre, ami agyi gyulladást jelez. Kommunikációs zavar, szemkontaktus elvesztése, beszédértés, beszédkészség zavara. Ritmikus ismétlődő mozgások, hajlongás, vagy fej ütögetése. Mozgáskoordinációs zavar. Összegezve bármilyen idegrendszeri eltérés.
krónikus betegségek megjelenése, diabetes, pajzsmirigybetegség, autoimmun betegségek, vérképzőszervi eltérések, egészen akár egy daganat kialakulásáig. Bármilyen kialakult éllapot, ami az oltások következtében más nyilvánvaló ok nélkül jön létre, főleg 1-3 hónapon belül.
Oltási balesetek, oltásbeadás hibája:
 ezekről a szülőnek ritkán van tudomása, ilyen például az érbe való beadás, nagyobb vérzés, vagy lejárt oltóanyag használata.
Alapvető irányelv, minden az oltás következménye, amíg az ellenkezője ne igazolódik.

Ha konkrét kérdése van, írjon az e-mail címünkre! Segítünk!

Telefonszám

(70) 701-77-47

E-mail 

bottom of page